Liuksemburgas

Liuksemburgas yra viena mažiausių valstybių pasaulyje. Jos plotas – vos 2586 kvadratiniai kilometrai. Palyginimui Lietuvos plotas yra 65 tūkst. kvadratinių kilometrų.

Liuksemburge yra didžiausias minimalus atlyginimas Europoje. Jis šiuo metu siekia 1998 eurus per mėnesį.

Liuksemburge yra vienas mažiausių nusikalstamumų pasaulyje. Būti nušautam šioje šalyje yra mažiausia tikimybė visame pasaulyje. Čia yra vos 1300 pareigūnų ir du kalėjimai.

Beveik pusė visų darbininkų Liuksemburge yra imigrantai. Didžiausią dalį imigrantų sudaro prancūzai, belgai bei vokiečiai.

Liuksemburgas

Po Liuksemburgo miestu yra iškastas 17 kilometrų ilgio požeminių tunelių tinklas. Kai kurios jo dalys yra net 40 metrų gylyje.

Liuksemburgas yra vienintelė likusi Kunigaikštystė pasaulyje.

Liuksemburgo dabartinis ministras pirmininkas Xavier Bettel yra pirmasis tokio rango Europos politikas, pripažinęs savo homoseksualumą ir vedęs tos pačios lyties atstovą.

Liuksemburge yra trys oficialios valstybinės kalbos: vokiečių, prancūzų ir liuksemburgiečių. Pastaroji kalba dažniausiai naudojama kasdieniame bendravime, o vokiečių ir prancūzų kalbos administraciniuose reikaluose. Mokyklose vokiečių kalbos imamasi mokyti nuo pirmos klasės, prancūzų – antrų metų gale, o anglų – aštuntoje klasėje.

Šalies moto yra „Mir wëlle bleiwe wat mir sin“, kas reiškia „Mes norime išlikti tuo, kuo esame“.

Quetsch yra tradicinis Liuksemburgo alkoholinis gėrimas iš slyvų.

Nors pragyvenimas Liuksemburge yra vienas brangiausių, degalai čia vieni pigiausių Europoje.

Viešbučiai LiuksemburgeBooking.com