Latvija

Trečdalis visų latvių gyvena sostinėje – Rygoje.

Teigiama, kad žymusis Rygos balzamas yra geras vaistas nuo peršalimo. Legenda byloja, kad Jekaterina II viešėdama Latvijoje stipriai peršalo ir jai padėjo tik šis vietinis gėrimas.

Latviai mėgsta alų. Jie netgi turi alaus spa, kur gali maudytis karšto alaus voniose ir tuo pačiu gurkšnoti šalto alaus bokalą.

Latvijos moterys yra aukščiausios pasaulyje.

Liepojoje jūs galite praleisti naktį kalėjime. Savo noru. Ir dar už tai susimokėti, mat naktis sename kalėjime čia parduodama kaip ekstremali pramoga.

Ryga

Latvija – maža šalis, bet įvairiais laikais ji turėjo daugybę kolonijų visame pasaulyje. Netgi Karibuose.

Rygoje vis dar stovi daugiau nei 4 tūkst. medinių namų. Nei viename kitame Europos mieste nėra tiek medinių statinių.

Latvių kalba valstybine šalies kalba buvo pripažinta tik 1918 metais. Tais pačiais metais, kuriais Latvija pagaliau išsivadavo nuo daugiau nei 700 metų trukusios okupacijos.

Rygos centrinis turgus, kuris yra visai šalia autobusų stoties, yra vienas didžiausių turgų Europoje. Pirmojo pasaulinio karo metais, paviljonuose, kuriuose dabar yra turgus, buvo laikomi dirižabliai.

Latvis išrado džinsus, kuriuos dabar dėvi visas pasaulis. Būdamas 23-ejų Jākobs Jufess (Jacob W. Davis) emigravo iš Latvijos į JAV. 1870-aisiais viena dama paprašė jo pasiūti kelnes, kurių jos vyras medkirtys nesuplėšytų. Jis sukūrė džinsinę medžiagą ir vėliau, su Levi Strauss finansine pagalba, ją užpatentavo.

Viešbučiai LatvijojeBooking.com