Italija

Nors futbolą italams britai pristatė dar XIX amžiuje, jis šalyje beveik nebuvo žaidžiamas iki 1930-ųjų, kai Mussolini pakėlė šį sportą iki tarptautinio lygio. Nuo tada Italija laimėjo 4 pasaulio čempionų titulus.

Pasviręs Pizos bokštas ėmė svirti dar statybų metu 1173-aisiais. Taip nutiko dėl akivaizdaus taupymo medžiagoms. Vis dėlto, bokštas stovi jau ilgus metus, o antrojo pasaulinio karo metais jis netgi buvo naudojamas nacių kaip stebėjimo bokštas. 2008-aisiais atlikus išsamius tyrimus buvo nustatyta, kad bokštas stovės dar mažiausiai 200 metų.

Pizos bokštas

Neoficialiai teigiama, kad viename kvadratiniame Italijos kilometre galima rasti daugiau šedevrų, nei bet kurioje kitoje pasaulio šalyje.

Italijos teritorijoje yra įsikūrusios net dvi nepriklausomos valstybės – San Marinas ir Vatikanas.

Galilėjo Galilėjus (1564-1642) gimė Italijoje. Kai jis pareiškė, kad žemė sukasi aplink saulė, Katalikų bažnyčia įkalino jį jo paties namuose. Bažnyčia mokslininko viešai atsiprašė tik 1992 metais.

Dauguma vienišų įtalų gyvena su savo tėvais iki 30 metų ar netgi ilgiau.

Kiekvieną dieną į Romoje esantį Trevi fontaną turistai sumeta po maždaug 3000 eurų. Visi pinigai reguliariai surenkami ir paaukojami labdarai.

Trevi fontanas

Italijoje yra net trys aktyvūs ugnikalniai – Etna, Stromboli ir Vezuvijus.

Italijos gyventojai pagal amžiaus vidurkį yra vieni seniausių pasaulyje. Senesni žmonės gyvena tik Japonijoje ir Vokietijoje.

Itališkame alfabete yra vos 21 raidė. Jame nėra mums įprastų J, K bei Y raidžių. Ir netgi W bei X.

Nenustebkite, jei jūsų viešbutis Italijoje neturės 17-o aukšto ar kamvario. Šis skaičius laikomas nelaimingu.

Italams taip pat atrodo, kad padėti kepurę ant lovos yra blogas ženklas. Anksčiau, kai kunigai lankydavo mirštančiuosius, jie pasidėdavo savo kepures ant jų lovų.

Turine šunų šeimininkai privalo laikytis įstatymo ir savo uagintinį išvesti pasivaikščioti bent 3 kartus į dieną.

Viešbučiai ItalijojeBooking.com