Airija

Niekam ne paslaptis, kad Airija garsėja savo alumi. Aršios diskusijos verda dėl to, kuris Airijos baras yra seniausias pasaulyje. Nors Gineso rekordų knygoje įrašytas Sean’s Bar, esantis Athlone mieste (daugiau nei 900 metų senumo), The Brazen Head baro, esančio Dubline, savininkas teigia, kad jo barui beveik 1200 metų.

Šventas Patrikas, kurio diena švenčiama ne tik Airijoje, bet ir visame pasaulyje, iš tiesų nebuvo airis. Jis gimė ir augo Didžiojoje Britanijoje, tačiau 16-os jį pagrobė Airių plėšikai. 6 metus jis praleido vergijoje kaip avių ganytojas. Po to jis grįžo į gimtąją šalį, studijavo religiją ir tapo kunigu. Vėliau, tapęs misijonieriumi, grįžo į Airiją. Švento Patriko diena minima jo mirties dieną – kovo 17-ą.

Švento Patriko diena

Nors Švento Patriko diena siejama su žalia spalva, ji nebuvo Patriko mėgstamiausia. Dažniausiai jį buvo galima išvysti dėvintį šviesiai mėlynus rūbus.

Airija laimėjo Eurovizijos konkurse net 7 kartus. Daugiausiai iš visų.

Dauguma airiškų pavardžių prasideda „Mac“ arba „O“. O tai reiškia „kažkieno sūnus“ arba „kažkieno anūkas“ senąją Gaelic kalba.

Airiai per metus išgeria po 131.1 litrą alaus. Šiuo aspektu juos lenkia tik čekai.

Airiškas alus

Airijoje nėra gyvačių. Dėl to, kad ši šalis atskirta nuo likusios Europos, joje trūksta tam tikrų europiečiams įprastų gyvūnų rūšių.

Dauguma airių tiki, kad fėjos egzistuoja.

Pastaruosius 50 metų Airijoje fiksuojamas itin aukštas gimstamumas. Dėl ko ši šalis dabar yra viena jauniausių pasaulyje.

Airijoje, Belfaste buvo pastatytas legendinis Titanikas.

Viešbučiai AirijojeBooking.com